Erasmus+ to unijny program wspierający kształcenie, szkolenie, młodzież i sport w Europie. Jego budżet szacuje się na 26,2 mld euro. Jest to niemal dwukrotność kwoty finansowania przeznaczonej na poprzedni program (na lata 2014–2020). W programie na lata 2021–2027 kładzie się silny nacisk na włączenie społeczne, transformację ekologiczną i cyfrową oraz promowanie uczestnictwa młodych ludzi w życiu demokratycznym. Program wspiera realizację priorytetów i działań określonych w europejskim obszarze edukacji, Planie działania w dziedzinie edukacji cyfrowej oraz europejskim programie na rzecz umiejętności. Program ten również:
- wspiera Europejski filar praw socjalnych
- służy wdrożeniu strategii UE na rzecz młodzieży na lata 2019–2027
- pozwala rozwijać europejski wymiar sportu.

Jako beneficjent programu uczestniczymy w następujących projektach:

- BULLYINGisNEVERok - szkoły partnerskie: Istituto di Istruzione Superiore "Enzo Ferrari" - Castellamare di Stabia, Włochy, IES Las Encinas - Valencinas, Hiszpania, 6TH Secondary School of Drama - Drama, Grecja,

- Eco-Drone: flying robots for environmental monitoring - szkoły partnerskie: ITIS - LS “Francesco Giordani” - Caserta, Włochy, Scoala Gimnaziala Petru Rares - Harlau, Rumunia, Fevziye Tezcan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi - Turcja,

- SIT for School: Smart Innovation Technology for School - szkoły partnerskie: I.T.I.S. "Biagio Pascal" - Rzym, Włochy, Istanbul Ticaret Odasi Bilim ve Sanat Merkezi - Stambuł, Turcja, 1o Geniko Lykeio Aigiou - Saloniki, Grecja.