Polish English German

Reakcje chemiczne w kuchni

Kuchnia jest ogromnym laboratorium chemicznym, w którym można odkrywać i wyjaśniać  procesy fizyczne i chemiczne. Gotowanie to proces oparty na wielu reakcjach zachodzących między składnikami. Znajomość właściwości, jakie posiadają niektóre produkty, pomoże nam uniknąć kulinarnych wpadek.

Czy  barwniki, konserwanty, przeciwutleniacze, emulgatory, wzmacniacze smaku to samo zdrowie, czy chemia w czystej postaci? Dlaczego pojawiają się coraz częściej w żywności? Czy są niezbędne?

Odpowiedzi na wyżej wymienione i inne pytania znają uczestnicy konkursu chemicznego „Chemia w kuchni”, który odbył się w dniach 27-29 marca 2019 r. w ZST. Była to już piąta edycja konkursu, którego celem jest zachęcenie uczniów do samodzielnego przeprowadzania eksperymentów i zespołowego działania, a także pogłębiania swojej wiedzy.

W tegorocznej edycji wzięło udział 27 drużyn z klas pierwszych Szkoły Branżowej I stopnia.

Laureatami zostali:
I miejsce -  Konrad Kaczmarek  i Dawid Malesza z klasy I m,
II miejsce -  Daria Płóciennik i Klaudia Wawrzyniak z klasy I f,
III miejsce -  Patryk Badeński i Konrad Piasecki z klasy I o.

W lutym i marcu realizowany był także projekt "Chemia w kuchni", w którym uczestniczyli uczniowie klas technikum.

Konkurs oraz projekt przygotowała i przeprowadziła Małgorzata Szymańska.

 

 

 

 

Współpraca