Polish English German

Bal nad bale…

Ten niezwykły sobotni wieczór 2 lutego 2019 roku na wiele lat pozostanie w pamięci tegorocznych maturzystów. Parafrazą słów piosenki Agnieszki Osieckiej- ,,Niech żyje bal, bo studniówka to bal jest nad bale”- powitali przybyłych gości uczniowie: Marlena Sylwestrzak, Alicja Żołądkiewicz oraz Mateusz Antoniak. Ta pełna wrażeń uroczystość odbyła się tradycyjnie w Zajeździe Staropolskim w Olszówce. Uświetnili ją swoją obecnością przedstawiciele władz lokalnych: Poseł na Sejm RP – Ryszard Bartosik, Starosta Powiatu  Tureckiego- Dariusz Kałużny oraz Burmistrz Miasta Turku- Romuald Antosik.

Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych- pani Wioletta Adamiak złożyła uczestnikom balu życzenia niezapomnianej zabawy oraz pomyślności na egzaminach maturalnych.

Studniówka to nie tylko symboliczna cezura  kojarzona z wejściem w dorosłość. To także czas spędzony na wspólnej zabawie w gronie osób bliskich, które przez cztery ostatnie lata współtworzyły drugi dom, jakim była szkoła. Tak więc w  ten magiczny wieczór nie zabrakło wzruszeń i podziękowań dla dyrekcji, wychowawców, nauczycieli oraz rodziców.

Ćwiczony wytrwale od kilku miesięcy polonez na 30 par wzbudził zasłużony podziw i zamknął część oficjalną balu. Jeszcze tylko zdjęcia klas z wychowawcami i wreszcie taneczne szaleństwo mogło się zacząć…

 

Współpraca