Polish English German

Grawitacja w konkursach

9 i 10 stycznia 2019 roku w Zespole Szkół Technicznych w Turku  uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w konkursach z fizyki: technikum - „Grawitacja po angielsku”  oraz szkoła branżowa  -„Grawitacja”. Celem konkursów była popularyzacja wiedzy z fizyki i astronomii, rozwijanie współpartnerstwa i współzawodnictwa oraz korelacja przedmiotowa pomiędzy fizyką i językiem angielskim.

W konkursach uczestniczyło 9 drużyn technikum  i  4 drużyny szkoły branżowej.  Każda drużyna składała się z dwóch lub trzech osób. Konkursy składały się z dwóch części:  w pierwszej uczniowie rozwiązywali zadania zamknięte, które były przedstawione w formie prezentacji (dla technikum  slajdy były wyświetlone w języku angielskim), natomiast w drugiej części rozwiązywali cztery zdania tekstowe. Młodzież  wykazała się bardzo dobrą znajomością zagadnień z fizyki jak i również słownictwa z języka angielskiego.

Po podsumowaniu punktów zdobytych w konkursach zwyciężyli:

technikum

 I miejsce – kl. I TI: Bartosz Pawlak, Konrad Szliwa, Michał Zydorczyk ,

 II  miejsce – kl. I TM: Miłosz Graliński, Szymon Płóciennik, Norbert Rykowski,

III miejsce- kl. I TG: Gabriela Bocian, Anna Pacholska, Dawid Pakuła.

szkoła branżowa

I miejsce – kl. I f: Wiktoria Prażanowska, Katarzyna Leszczyńska, Nikola Gałężewska,

II miejsce –  kl. I ks: Weronika Pawlak, Kamil Synenko,

III miejsce- kl. I m: Konrad Kaczmarek, Michał Wituła, Dominik Kurczoba.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy. Konkursy przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze.

Organizatorami byli nauczyciele: Ewa Łączna, Katarzyna Rosiak, Katarzyna Sylwestrzak.

Współpraca