Polish English German

Uczniowie ZST na podium

W dniu 6 listopada 2018 roku uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Turku wzięli udział w VIII Konkursie krajoznawczym o krajach niemieckiego obszaru językowego zorganizowanym przez Wydział Filologiczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. Do rozgrywek konkursowych zgłoszonych zostało 9 drużyn z różnych szkół ponadgimnazjalnych regionu, m.in. z Wrześni, Sompolna, Zagórowa, Konina, Słupcy i Turku. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Sandra Kędzia z klasy 4TL oraz  Michał Banasiak i Albert Ciołek z klasy 3TT.

Zadaniem uczestników konkursu było udzielenie  odpowiedzi   na  pytania z zakresu: geografii, historii, polityki, sportu, muzyki, filmu, mody, gospodarki, wydarzeń, czy znanych postaci związanych z Niemcami, Austrią, Szwajcarią i Księstwem Lichtenstein.

Drużyna naszej szkoły znalazła się w etapie półfinałowym  i ostatecznie odniosła sukces, zajmując  II miejsce.

W przerwie pomiędzy konkursem, a ogłoszeniem wyników, uczestnicy mieli możliwość wysłuchania wykładu na temat „ Jak się komunikować i dlaczego to nie zawsze wychodzi ? ”, który  wygłosił dr  Marek Derenowski.

Ciekawym punktem spotkania okazała się również prezentacja nowego kierunku studiów „Języki obce w mediach i biznesie”, który zostanie uruchomiony w nowym roku akademickim.  Jest to odpowiedź uczelni na zapotrzebowanie rynku, na położenie geograficzne i kontakty gospodarcze, zwłaszcza w kontekście powstających w regionie  zakładów przemysłowych z kapitałem niemieckim.

Drużynie ZST należy pogratulować i życzyć dalszej motywacji  do odkrywania piękna języka Goethego i Schillera oraz wytrwałości w pogłębianiu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych.

Do konkursu uczniów przygotowała i sprawowała nad nimi opiekę Ewa Myśler - Perlińska.

 

 

 

Współpraca