Dnia 9.04.2013 r. w Zespole Szkół Technicznych w Turku miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Na nasze zaproszenie szkołę odwiedził wyjątkowy gość, który przyjechał wprost ze stolicy, ze studia telewizyjnego. Gościem tym był pan Tomasz Zubilewicz – prezenter pogody, geograf, absolwent Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalnie dla młodzieży klas technikum wygłosił wykład nt. „Odnawialne źródła energii”, który jest wstępem do corocznych obchodów „Dnia Ziemi” w naszej szkole. Wykład spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, którzy dowiedzieli się wielu istotnych informacji na temat powtórnego wykorzystania zasobów energetycznych w Polsce, jak i na całym świecie.

Spotkanie było dodatkowo interesujące ze względu na fakt, że w najbliższym czasie rozpocznie się budowa nowej hali sportowej wykonanej w technologii pasywnej wykorzystującej właśnie odnawialne źródła energii. Pan Tomasz Zubilewicz dodatkowo wzbogacił swoje wystąpienie anegdotami i ciekawostkami z podróży (m. in. do Danii) oraz podzielił się z nami swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi zmian klimatycznych, które ostatnio obserwujemy. Spotkanie zorganizowały nauczycielki Zespołu Szkół Technicznych w Turku: E. Kałużna, D. Biskup, A. Sobolewska i M. Szymańska.

{morfeo 28}