Zbliżają się najbardziej rodzinne święta w całym roku. W tradycji chrześcijańskiej adwent to czas radosnego oczekiwania. W atmosferze radości i wypatrywania nadchodzących świąt zaczynamy przystrajać nasze domy i ulice. Jest to również czas, w którym chcemy nieś dobro drugiemu człowiekowi. Stąd przedświąteczne akcje charytatywne, które stały się  tradycją w Zespole Szkół Technicznych w Turku.

W  grudniu br. dziewczęta z klasy 4 TF uczestniczyły w warsztatach, których celem było wykonanie elementów  świątecznych i ozdobienie ich metodą decoupage. Efekt końcowy był fantastyczny, jednak praca wymagała staranności, dokładności i wytrwałości. Satysfakcja, uśmiech na twarzach i zadowolenie uczestników były najlepszym dowodem na to, że warto takie zajęcia organizować. Warsztaty stały się źródłem pomysłów na kolejne ozdoby czy interesujące realizacje. 

Bombki na choinkę ozdobione przez dziewczęta, a także własnoręcznie wykonane przez uczennice karty świąteczne trafią, wraz z serdecznymi życzeniami, do osób starszych,  często chorych i samotnych.

Organizatorką przedsięwzięcia była p. Małgorzata Szymańska.