W związku ze zbliżającym się okresem Świąt Bożego Narodzenia, w dniu 5 grudnia 2019 roku, w Zespole Szkół Technicznych w Turku odbyło się spotkanie poświęcone tradycjom i zwyczajom bożonarodzeniowym. Podobnie jak w latach ubiegłych, zorganizowane zostały dwa konkursy („Konkurs na najładniejszy stół bożonarodzeniowy” i „Najsmaczniejsze ciasto świąteczne”) oraz warsztaty bożonarodzeniowe. Konkursowe aranżacje na stoły wykonali  uczniowie  klas o profilu gastronomicznym: 1LZ, 1HZp, 1kop, 2FZ, 3FZ, 3km1, 4TŻ.

Przygotowano 10 stołów, które przedstawiały różnorodne techniki dekoracji, zachwycały swoją oryginalnością, a każdy miał swój indywidualny charakter. Nie zabrakło na nich tradycyjnych elementów z kultury polskiej ( sianko, gałązki świerku, opłatek, świece oraz otwarta Biblia). W trakcie trwania konkursu młodzież samodzielnie przygotowała dekoracje, którymi przystrajała swoje stoły. Zaproszeni goście: kierownik Zakładu Piekarsko – Ciastkarskiego „PSS Społem” w Turku Renata Kowalczyk , przedstawiciele Środowiskowego Hufca Pracy- Ewa Jakubowska i Katarzyna Wudarska , dyrekcja ZST w Turku - Aneta Kurzawa i Ewa Górska, mogli podziwiać efekty pracy.  Jury zwracało szczególną uwagę na estetykę stołu, prawidłowość nakrycia, inwencję twórczą, a co najważniejsze kultywowanie tradycji polskiej. Ostatecznie  wybrano 3 laureatów:

- I miejsce – Anna Misiak, Anna Młodzieniak (2FZ),
- II miejsce – Weronika Dębowska, Julia Gralińska ( 1LZ),
- III miejsce – Daria Grzesiak, Milena Hęcik, Julia Miśkiewicz ( 3km1).

Uczniowie klas gastronomicznych mogli również zaprezentować swoje umiejętności kulinarne, przygotowując ciasta bożonarodzeniowe, m.in.: pierniki, serniki, orzechowce. Spośród 16 osób jury wybrało najsmaczniejsze i najbardziej kreatywne w swojej formie wypieki. Zwycięzcą została Karolina Sobczak- uczennica klasy 1HZp, drugie miejsce przyznano Julii Gralińskiej- uczennicy klasy 1LZ, natomiast trzecie zajęła Laura Szmagaj z klasy 2FZ.

Spotkanie bożonarodzeniowe  przygotowane zostało pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów gastronomicznych ( Marzeny Maćków, Ilony Wieczorek, Karoliny Łajdeckiej).

W drugiej części spotkania odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe, w których uczestniczyły panie z Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera – Halina Guzik i Ewa Ogrodowczyk. Uczniowie poznali zasady zdobienia bombek metodą decoupagu oraz przygotowali gwiazdki z papieru i kartki świąteczne.