Zbliża się okres świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przygotowań.  To właśnie ta przedświąteczna „gorączka” stała się doskonałą okazją do zorganizowania w Zespole Szkół Technicznych w Turku w dniu 10 grudnia  br.  świątecznego konkursu „ Dekoracja Pierniczków”.

Wzięli  w nim udział uczniowie kształcący się w zawodzie kucharz:
- klasa 2fk: Natalia Konciak, Nikola Morek, Martyna Pękacz, Gabrysia Synenko,
- klasa 3km: Milena Hęcik, Julia Miśkiewicz, Nikola Śmiglewska, Monika Wielgocka.

Pierwsza część zadania konkursowego polegała na upieczeniu pierniczków o dowolnym kształcie i wymiarze oraz własnoręcznym udekorowaniu ciasteczek dowolną techniką, według własnego pomysłu. W drugiej części konkursu, polegającej na rozwiązaniu testu, uczniowie musieli wykazać  się znajomością tradycji świąt Bożego Narodzenia.

Jury, w składzie: wicedyrektor Aneta Kurzawa, p. Marzena Maćków, p Ilona Wieczorek oraz przedstawiciele Środowiskowego Hufca Pracy  p. Ewa Jakubowska, p. Katarzyna Wudarska, miało niemały problem z werdyktem.

Pierwsze miejsce za najpiękniej ozdobione pierniczki przyznano: Milenie Hęcik i Julii Miśkiewicz - uczennicom klasy 3km1.

Pieczenie pierniczków sprawiło uczniom wielką radość, a jednocześnie utrwaliło tradycje świąt Bożego Narodzenia.

Koordynatorami piernikowego konkursu byli nauczyciele przedmiotów gastronomicznych ZST oraz  przedstawiciele Środowiskowego Hufca Pracy w Turku.