Święta Narodzenia Pańskiego. Ileż to szczęścia i radości niosą ze sobą te słowa. Ileż wspomnień budzą one w sercach naszych... Jakże na nie czekamy. Każdy z nas powie, że są to najpiękniejsze święta. Radość ta emanuje wszędzie. Zapalona świeca na stole oznacza Chrystusa. Z chwilą przełamania się opłatkiem ustają wszelkie gniewy, przykrości idą w zapomnienie, a serca przepełnia miłość, którą przyniósł ludziom Bóg. 

Pamiętajmy, że piękno naszych świątecznych zwyczajów leży nie w ich zewnętrznej szacie, słowie, obrzędzie. Ich piękno - to Miłość, które je wydała. Żyjmy ich treścią, byśmy byli spadkobiercami wiary naszych ojców. Bóg przyszedł na świat jako biedne Dziecko narażone na zimno, niebezpieczeństwo, śmierć, ucieczkę. Dziś przychodzi do nas w Eucharystii, Słowie Bożym. Chce dać nam nadzieję, ale chce również, byśmy Go wzywali i oczekiwali.

18 grudnia 2019 roku w Zespole Szkół Technicznych w Turku odbyły się szkolne jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów klasy 1 LZ: Mateusz Maćczak, Nikola Stróż, Kacper Bystrzycki, Łukasz Kaczmarek, Daria Balcerzak, Mikołaj Kotoński, Wiktor Kubarski, Rafał Szadek, Agnieszka Olas; 3FZ: Dominik Kwiatkowski, Katarzyna Śledź, Patrycja Piaseczna, Julita Kaczmarek; 1kf: Alicja Synenko, Joanna Chrzęściewska; 3 TA: Aleksandra Rosiak, Mateusz Graliński, Zuzanna Łyskanowska, Katarzyna Piekarska, Ewelina Antas, Honorata Mituta, Julia Jakubowska pod opieką  nauczycieli: Małgorzata Guziak, Jolanta Idzior, Teresa Piąstka, Katarzyna Sylwestrzak, Marta Wincenciak, ks. Piotr Kowalski.