Nieudane losowanie, przegrana inauguracja, ogromna mobilizacja, perfekcyjna gra i końcowa wiktoria. Tak w skrócie można przedstawić grę naszej reprezentacji w Mistrzostwach Rejonu Konińskiego w Piłce Siatkowej Chłopców, które odbyły się 22 marca 2024 roku w sali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Turku. W zawodach wystartowało sześć reprezentacji: Zespół Szkół Technicznych w Kole, II Liceum Ogólnokształcące w Koninie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie, Zespół Szkół Ekonomicznych w Słupcy, I Liceum Ogólnokształcące w Turku, Zespół Szkół Technicznych w Turku.

Zawody zostały rozegrane w dwóch grupach, systemem „każdy z każdym”. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do półfinałów. W grupie A wystąpiły drużyny: LO Turek, ZSE Słupca, ZST Koło. Grupę B tworzyły reprezentacje: II LO Konin, ZST Turek, ZSP Kleczew. 

Po rozegraniu meczów grupowych reprezentacja naszej szkoły trafiła do półfinału z drużyną I Liceum Ogólnokształcącego w Turku. Pojedynek ten wygraliśmy 2:1 i przystąpiliśmy do meczu finałowego. W finale Zespół Szkół Technicznych w Turku pokonał II Liceum Ogólnokształcące w Koninie 2:1 i został Mistrzem Rejonu Konińskiego w piłce siatkowej chłopców.

Reprezentacja naszej szkoły będzie brała udział w półfinałach mistrzostw Wielkopolski. Zawodnicy zaprezentowali nie tylko wysokie umiejętności techniczne, ale również zdolność do radzenia sobie z presją i trzymania nerwów na wodzy.

Serdeczne podziękowania składamy naszym kibicom i społeczności
za nieustanne wsparcie podczas zawodów. Wasze okrzyki na trybunach, pozytywna energia napędzały drużynę do prezentowania coraz lepszej gry. Jesteście nieodłączną częścią naszego sukcesu i z dumą dzielimy się z Wami tą wyjątkową chwilą.

Reprezentacja wystąpiła w składzie: Mikołaj Jóźwiak – kapitan, Marcin Buda, Miłosz Ciuśniak, Wiktor Lichawski, Bartosz Majda, Stefan Ochocki, Oliwier Witkowski, Filip Jesiołowski, Emil Kończak, Kacper Kubka, Gabriel Urbaniak, Mateusz Zakolski.

Reprezentację do zawodów przygotował Wojciech Szymański.