W dniach 20-21 marca, w ramach realizacji Programu Upowszechniania Strzelectwa 2023-2025, uczniowie ZST wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez Akademicki Związek Sportowy. Zajęcia przeprowadzono pod okiem wykwalifikowanych instruktorów strzelectwa przy wykorzystaniu wirtualnej strzelnicy. Kluczowym celem szkolenia było upowszechnianie aktywności fizycznej wśród młodzieży poprzez umożliwienie im udziału w strzeleckich zajęciach sportowych, realizowanych na terenie szkoły. Podczas zajęć uczestnicy mieli okazję poznać  zasady posługiwania się bronią i bezpieczeństwa na strzelnicy.

Omówione również zostały budowa i zasady działania broni palnej i amunicji. Ćwiczenia technik strzeleckich, w tym prawidłowa postawa, celowanie, strzelanie
i wymiana magazynków, sprawiły uczniom ogromną przyjemność.

Instruktorom serdecznie dziękujemy, z niecierpliwością czekając na kolejne spotkanie w naszej szkole.