Weteran czy kombatant? Jaka jest różnica między wymienionymi określeniami, dowiedzieli się uczniowie naszej szkoły podczas spotkania z przedstawicielami Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa z siedzibą w Warszawie, które odbyło się w dniu 31 stycznia w auli ZST. Uczniowie klas mundurowych zapoznali się z historią  udziału żołnierzy Wojska Polskiego w działaniach stabilizacyjnych, pokojowych i humanitarnych w najdalszych zakątkach świata. Dla młodzieży była to lekcja męstwa, odwagi, a czasem i poświęcenia własnego życia dla budowania światowego pokoju i wiarygodności sojuszniczej.

W wydarzeniu uczestniczył również Starosta Turecki Dariusz Kałużny oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Turku  Błażej Maleta.

Było to pierwsze spotkanie z przedstawicielami Centrum Weterana, ale – sądząc po owacji
na stojąco, jaką otrzymali prowadzący ten wykład – na pewno nie ostatnie. Już zapowiadają się kolejne wspólne przedsięwzięcia.

Inicjatorem współpracy z Centrum Weterana i organizatorem spotkania był ppłk rez. Sylwin Donart.