Aktywność  twórcza zespołu Alteracja, od lat skupiającego uzdolnioną młodzież z Zespołu Szkół Technicznych, nie została przerwana nawet w okresie pandemii. Z pragnienia tworzenia i bycia razem narodził się projekt muzyczny „Minie ten czas”. Do realizacji, wspierani  przez nauczycieli - Joannę Tomaszewską, Jerzego Gomoliszewskiego i Mariusza Kominiarczyka - przystąpili uczniowie: Amelia Kałużna (1FG), Oliwia Tomczyk (1HZp), Oskar Brzostowski (1TMp) oraz absolwentka naszej szkoły, Alicja Żołądkiewicz.

,,Mocna grupa pod wezwaniem…” pracowała  z zachowaniem  wszystkich  zasad reżimu sanitarnego. Realizacja projektu rozpoczęła się już w marcu. Pomysłodawczyni przedsięwzięcia, a zarazem opiekun szkolnego zespołu muzycznego Alteracja - pani Joanna Tomaszewska, napisała autorską wersję tekstu do melodii znanego utworu „We are the world” z roku 1985. W kwietniu do współpracy, oczywiście za pośrednictwem internetu, dołączyli uczniowie, angażując  się w przygotowanie partii wokalnych. Nagrania studyjne, podczas których młodzież  zdobywała nowe doświadczenie artystyczne oraz rozwijała umiejętności wokalne, wykonał pan Jerzy Gomoliszewski w szkolnym Art Technica Studio.

Tak więc maj stał się najbardziej rozśpiewanym miesiącem dla naszego technikum. W czerwcowym, ostatnim etapie projektu, uczniowie samodzielnie przygotowywali filmy wideo, które zostały przekazane do montażu panu Mariuszowi Kominiarczykowi - od lat wspierającemu Alterację w wielu przedsięwzięciach. Z dumą przedstawiamy wszystkim efekt naszej współpracy w trudnym okresie pandemii.

Zdalnie, ale fajnie! Miłego odbioru i wspaniałych wakacji!!!