Czas wakacji dobiegł końca. W poniedziałkowy poranek, 4 września 2023 r., uczniowie i nauczyciele ZST w Turku  rozpoczęli nowy rok szkolny – 2023/2024. Mury szkoły przekroczyło około 2000 uczniów, w tym  524 pierwszoklasistów. Przed nimi wiele miesięcy nauki, egzaminy zawodowe, a w maju 2024 roku –  matura w nowej formule, do której przystąpią pierwsi absolwenci nowego pięcioletniego technikum. Tegoroczna inauguracja roku szkolnego otworzyła nowy etap w historii szkoły w związku z objęciem przez Panią mgr inż. Anetę Kurzawę stanowiska Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Turku.

Nowa Pani Dyrektor – absolwentka Politechniki Łódzkiej – swoją karierę zawodową związała z naszą szkołą: pracowała jako nauczycielka i przez 16 lat pełniła funkcję wicedyrektora ZST.

Kolejną zmianą, którą przyniósł nowy rok szkolny, jest powołanie na stanowisko wicedyrektora szkoły Pana mgr. inż. Jarosława Jasiaka.

Dzisiejszą uroczystość uświetniło swoją obecnością wielu gości, m.in.: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i  Rozwoju Wsi – Pan  Ryszard Bartosik, Starosta Turecki – Pan Dariusz Kałużny oraz  dotychczasowa Dyrektor ZST – Pani mgr Wioletta Adamiak, która obecnie cieszy się urokami emerytury. 

Goście podziękowali Pani Dyrektor Wioletcie Adamiak za sumienną  pracę na rzecz  szkoły i wychowanie wielu pokoleń oraz powitali nową Panią Dyrektor Anetę Kurzawę, podkreślając jej doświadczenie zawodowe, doskonałą znajomość środowiska szkolnego i rzetelność. Stwierdzili, że szkoła przechodzi z dobrych rąk w kolejne dobre ręce. Zebranym uczniom i nauczycielom życzyli sukcesów i dużo radości w nowym roku szkolnym.

Pani Dyrektor Aneta Kurzawa powitała wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do przybyłych pierwszoklasistów, podkreślając, że wraz z nimi stawia w szkole pierwsze kroki na tak odpowiedzialnym stanowisku. Życzyła uczniom wytrwałości w dążeniu do osiągania wyznaczonych celów i jak najlepszych wyników w nauce. Zapewniła, że dołoży wszelkich starań, aby uczniowie ZST zdobywali, między innymi,  specjalistyczną wiedzę techniczną i rozwijali kompetencje, które zapewnią im konkurencyjność na rynku pracy.

Pani Dyrektor Anecie Kurzawie życzymy wielu sukcesów w pracy, powodów do radości i dumy z osiągnięć uczniów, wsparcia ze strony kadry pedagogicznej i pracowników obsługi oraz satysfakcji z realizacji obowiązków zawodowych.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.