Nowe doświadczenia oraz szlifowanie kompetencji zawodowych poza granicami Polski to dla każdego duże wyzwanie, ale przede wszystkim szansa na rozwój i wielka przygoda. W dniach od 5 do 16 czerwca 2023 r. grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami, w ramach akredytacji w programie Erasmus+ przyznanej ZST na lata 2021-2027, odbywała praktyki zawodowe w Portugalii. Swoją wiedzę i umiejętności zawodowe adepci gastronomii, fryzjerstwa, logistyki i mechatroniki doskonalili w ośmiu zakładach pracy w Setúbal oraz Quinta do Anjo.

Do codziennych obowiązków uczniów, kształcących się w zawodzie technik usług gastronomicznych, należała m.in. obróbka wstępna warzyw: obieranie cebuli, czosnku, marchewki, ziemniaków; krojenie owoców; przygotowanie sałatek i dań na bazie owoców morza; czynności porządkowe, a także obsługa klienta w zakresie przygotowania zastawy stołowej. Adepci gastronomii z dnia na dzień dowiadywali się więcej o kuchni regionalnej, poznając nowe smaki i konfrontując doświadczenia. Ma to niewątpliwie wpływ na kształtowanie ich dalszej kariery zawodowej.

Praktyki w Setùbal realizowały także uczennice klasy trzeciej technikum usług fryzjerskich. Praca przy konsoli dotyczyła zazwyczaj mycia i pielęgnacji włosów. Dziewczęta, pod okiem szefowej, pomagały przy koloryzacji, ondulacji fenowej oraz żelazkowej. Z dużym zainteresowaniem śledziły i porównywały trendy w zakresie wizażu, a także technologii związanej z branżą.

Logistycy wykonywali prace magazynowe, przyjmując towar i rozlokowując go w sklepie. Monitorowali  daty ważności produktów, obsługiwali skanery, zajmowali się oznaczaniem i aktualizowaniem cen towarów, sprawdzaniem etykiet cenowych oraz formowaniu jednostek ładunkowych. Skrupulatnie wykonywali swoje obowiązki, wykazując się profesjonalizmem i dyscypliną pracy.

Mechatronicy demontowali i montowali formy odlewowe, konserwowali ich powierzchnie, sporządzali prostą dokumentację techniczną dla detali aluminiowych wytwarzanych na maszynach CNC z wykorzystaniem oprogramowania CAD/CAM. Ponadto kontrolowali stan techniczny obrabiarek i urządzeń związanych z branżą.

Stałą aktywnością, która towarzyszyła uczniom od początku pobytu w Setúbal była także popołudniowa nauka języka portugalskiego. W ramach czasu wolnego uczniowie zwiedzili także wiele ciekawych zakątków Portugalii, poznając wachlarz jej kolorów, różnorodność etniczną i kulturalną.

Na wyróżnienie zasługuje m.in.  Lizbona – stolica i największe miasto Portugalii położone w zachodniej części Półwyspu Iberyjskiego nad rzeką Tag, przy jej ujściu do Oceanu Atlantyckiego. Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju.

Dużo wrażeń zapewnił uczniom  rejs, podczas którego oglądali na żywo dziko żyjące delfiny. Frajdą okazała się także kąpiel w oceanie oraz  spacer po parkach i ogrodach Sintry –  miasteczka, w którym znajdują się ruiny zamku Maurów, baśniowy pałac Pena, rezydencja Quinta da Regaleira oraz kilka mniejszych obiektów, które wchodzą w skład Krajobrazu Kulturowego Sintry wpisanego na listę UNESCO. Ogromne wrażenie zrobiły na uczniach
i opiekunach bogactwo i różnorodność botaniczna parków Villa Sassetti oraz Quinta da Regaleira.

Doświadczenie, jakie zdobyła młodzież, przyczyni się niewątpliwie do poprawy jakości jej pracy oraz będzie motywacją do dalszego rozwoju.

Zwieńczeniem dwutygodniowych praktyk w Portugalii było uroczyste rozdanie, przez przedstawiciela instytucji partnerskiej – EUROMIND, certyfikatów potwierdzających zdobytą wiedzę oraz kompetencje zawodowe.

Koordynatorem projektów Erasmus+  w ZST Turek jest Kierownik Kształcenia Praktycznego p. Daniel Kusz.

Opiekunowie i koordynatorzy językowi grupy: p. Agata Buchali i p. Marta Piątkowska. Opieka psychologiczna – p. Aleksandra Milczarek.

Opiekę nad młodzieżą w Portugalii pełniły: p. Emilia Marucha i p. Lidia Rabczewska.