14 czerwca 2023 r. w siedzibie Tureckiej Izby gospodarczej  odbył się finał XIV konkursu organizowanego przez TIG „Mam plan na biznesplan”. Patronat nad konkursem objął Starosta Turecki. Do etapu finałowego zakwalifikowało się dziesięcioro uczniów szkół ponadpodstawowych naszego powiatu, w tym siedmioro z ZST Turek. Konkurs ma  na celu popularyzację wiedzy z zakresu przedsiębiorczości, kształtowanie postaw biznesowych oraz promowanie powiatu tureckiego jako miejsca przyjaznego prowadzeniu własnej działalności gospodarczej.

Wszyscy uczestnicy naszej szkoły do prezentacji swoich pomysłów na biznes przygotowali się bardzo kreatywnie, przedstawiając swoje produkty, makiety firm,  firmowe ulotki, wizytówki, a nawet profesjonalnie nagrane filmiki. Najciekawsze prezentacje miały przekonać  jury do oddania głosu właśnie na ten projekt. Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą merytoryczną w zakresie planowanych przedsięwzięć oraz  dużym zaangażowaniem w ramach prezentacji swoich pomysłów.  Każdy odpowiadał też na pytania dotyczące własnych biznesplanów.

Biznesplany oceniała kapituła konkursowa w składzie: Prezes Tureckiej Izby Gospodarczej - Damian Brzóska, Monika Kozłowska - dyrektor Biura TIG, pracownik działu finansowego TIG  - Beata  Gradzik,  Bogdan Greber - właściciel firmy Drewtur, Jacek Wzorek – lokalny przedsiębiorca. Pierwsze miejsce komisja konkursowa przyznała Anastazji Pietrzak uczennicy z klasy 2LF. Przyszły, bezkonkurencyjny pomysł Anastazji na  biznes to mobilny salon Groomerski Spa dla psów. Drugie miejsce w konkursie zajęła również uczennica naszej szkoły Martyna Światłowska z klasy 3CAp, która przedstawiła wspaniały pomysł na pracownię wyrobów cukierniczych. Nasze laureatki podkreśliły, że w przyszłości będą chciały wcielić swoje pomysły  w życie.

Wszyscy uczestnicy etapu finałowego otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, natomiast laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali dodatkowo  nagrody pieniężne.

Nasi uczniowie dowiedli, że mogą śmiało wchodzić w dorosły świat przedsiębiorczości  i  zostać najlepszymi przedsiębiorcami na rynku. Wszystkim uczestnikom składamy ogromne gratulacje, życząc równocześnie samych sukcesów i pomyślności w realizacji swoich pomysłów na biznes. Opiekę merytoryczną sprawowali nauczyciele: Mariola Kadrzyńska - Siwek, Tomasz Szczap, Piotr Bińkowski oraz Anita Herman – Szulc.