23 maja 2023 r. Emilia Madaj, uczennica klasy IV technikum usług fryzjerskich z elementami kosmetologii, zdobyła I miejsce w ogólnopolskim konkursie "Fantasy World Make-Up zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu oraz Wielkopolską Szkołę Medyczną w Poznaniu.  

Do rywalizacji zgłosiło się  9 szkół średnich kształcących uczniów w zakresie kosmetyki, fryzjerstwa lub wizażu: Liceum Ogólnokształcące w Słupsku, Zespół Szkół Rolniczych
w Środzie Wielkopolskiej, Zespół Szkół Handlowych w Poznaniu, Zespół Szkół Odzieżowych w Poznaniu, Zespół Szkół Niepublicznych w Gąsawie, Centrum Kształcenia Nauka Sp. z o.o.,  Liceum Ogólnokształcące w Pile, Zespół Szkół w Skępem, Zespół Szkół
w Sierakowie oraz Zespół Szkół Technicznych w Turku.

Szkoły średnie rywalizowały w kategorii "Młodzież". W kategorii "Młodzi Dorośli" rywalizowało również 8 studentek WSEiT w Poznaniu. Każda ze szkół wytypowała team składający się z 4 osób, spośród których jedna, na własnej modelce – wykonała makijaż fantazyjny twarzy i dekoltu na podstawie wcześniej przygotowanego projektu. Nasz zespół stanowili: Emilia Madaj – laureatka I miejsca, Marika Stefaniak – modelka, Wiktoria Włodarczyk oraz Janusz Burszewski.

Uczestnicy oceniani byli przez odrębne jury, któremu przewodniczyły dr Sława Połoczańska-Godek oraz p. Monika Misiak-Tabaczyńska.

Emilka, w dowód uznania, otrzymała nagrody rzeczowe, m.in. promesę na studia w WSEiT, na kierunku kosmetologia, w wysokości 50% czesnego! Dla członków teamu danej szkoły przygotowano warsztaty z pielęgnacji cery młodzieńczej, których zwieńczeniem było otrzymanie certyfikatu odbytego szkolenia.

Cieszy nas fakt, że kreatywność oraz kunszt uczennicy ZST zostały zauważone i docenione przez profesjonalistów. Gratulujemy!

Opiekunem naszych uczniów była p. Emilia Marucha, nauczycielka przedmiotów zawodowych.

Fot. Janusz Burszewski