„Śniadanie – najważniejszy posiłek w ciągu dnia”. Pod takim hasłem odbył się Europejski Dzień Zdrowego Śniadania w Zespole Szkół Technicznych w Turku. Bardzo często lekceważymy poranny posiłek, nie pamiętając o tym, że jest on najważniejszy ze wszystkich – zapewnia siłę i energię na cały dzień oraz dostarcza paliwa niezbędnego do pobudzenia ciała i umysłu. Zaangażowani w kulinarne przedsięwzięcie uczniowie klas: 1HZ, 2HZ, 3HZ,  kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych,  rywalizowali w pięciu dwuosobowych zespołach. Pierwszym etapem konkursu był quiz z zakresu zasad zdrowego odżywiania, a kolejnym – przygotowanie zdrowych śniadań w dwóch wersjach: wytrawnej i słodkiej.

Młodzi adepci sztuki kulinarnej zaskoczyli wszystkich swoją kreatywnością, przygotowując: humus z warzywami, szakszukę, grzanki z awokado z jajkiem, owsiankę, bruschettę z awokado, zapiekane bułki z jajkiem, pancakes z bananami, omlet na słodko, zielony koktajl, smoothie czy racuchy z jabłkiem w sosie malinowym. Potrawy były oceniane pod względem walorów smakowych i zapachowych, pomysłowości oraz dekoracji.

Jury w składzie: p. Aneta Kurzawa, p. Marzena Maćków, p. Ilona Wieczorek, p. Dorota Biskup oraz p. M. Guziak po burzliwych naradach wyłoniło zwycięzców:
I miejsce – Karolina Pyżyńska i Florian Bocian (z klasy 3HZ),
II miejsce – Jakub Bartosik i Wiktor Szymanowski (z klasy 3HZ),
III  miejsce –  Maja Pietrzak i Alicja Ziggel  (z klasy 3 HZ).

Wyróżnienie przypadło Wiktorii Pańczyk i Marcie Guziak (z klasy 1HZ).

Celem przedsięwzięcia było propagowanie zdrowego stylu życia, kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych, a także rozwijanie zainteresowań związanych ze sztuką kulinarną.

Konkurs, przygotowany pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów gastronomicznych, zakończył się degustacją przygotowanych śniadań.