1 marca 2023 r. uczniowie wszystkich klas technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz uczniowie pierwszej klasy branżowej szkoły I stopnia, kształcący się w zawodzie kucharz, wzięli udział w wycieczce przedmiotowej do Warszawy. Młodzież zwiedziła największe w Polsce targi branży cukierniczej i lodziarskiej Expo Sweet, na których wystawcy, zarówno z Polski, jak i zagranicy, przedstawili całościową ofertę wyposażenia kawiarni, piekarni, cukierni, lodziarni i restauracji oraz pełen asortyment produktów i półproduktów cukierniczych koniecznych do stworzenia odpowiedniego menu.

Uczniowie obejrzeli m.in. przygotowany przez Mistrzów Cukierniczych pokaz dekorowania ciasteczek metodą one stroke oraz  pokaz komponowania deserów talerzowych z użyciem lodów serkowych Cremette od Hochland Professional.

Podczas wizyty na targach młodzież mogła zainspirować się wieloma niezwykle twórczymi pomysłami. Uwagę przykuwały wyszukane formy ciastek, deserów, lodów oraz tortów. Uczestnicy wycieczki oglądali nowoczesny sprzęt do produkcji ciast, lodów i tortów, a także
z wielką radością degustowali przygotowane dla zwiedzających specjały.

Czas spędzony na targach Expo Sweet był doskonałą okazją do poznania najnowszych trendów w branży cukierniczej i lodziarskiej. Z  pewnością przyczynił się do poszerzenia  wiedzy uczniów z zakresu cukiernictwa oraz do ich wzajemnej integracji.

Opiekę nad młodzieżą  sprawowały: p. A. Kurzawa, p. M. Walisiak, p. A. Rusek-Marczak oraz p. I. Wieczorek.