Kino to obraz, dźwięk, język, emocje. To sztuka, która od dawna nam towarzyszy, uczy, pociesza, rozwesela. Niemieckie kino jest równie intrygujące i warte przybliżenia, jak kino światowe. Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Turku oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki przekonali się o tym sami podczas drugiej edycji projektu „ Das deutsche Kino”. W programie zaplanowana była projekcja filmu „Fack ju Göthe” oraz warsztaty tematyczne. Film niemiecko-tureckiego reżysera Bory Dagtekina stanowił wstęp do pracy w grupach. Młodzież, w integracyjnych zespołach, przedstawiała w formie graficznej wylosowane przez siebie tematy i rozwiązywała karty pracy ”Vor dem Film” oraz „Nach dem Film” opracowane przez Goethe Institut. Spotkanie przybliżyło uczniom kino niemieckie, a z nim postać Marleny Dietrich i festiwal filmowy Berlinale.

Przedpołudnie upłynęło w atmosferze seansu kinowego po niemiecku .
Wkrótce kolejny wspólny projekt Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego.
Za przybycie i aktywny udział dziękujemy uczniom oraz germanistkom Anecie Seńko i Agacie Dobrowolskiej.
Lidia Rabczewska
Małgorzata Skrzydlewska
Joanna Suleja