W 2023 roku w Polsce obchodzony jest Rok Mikołaja Kopernika – wybitnego polskiego astronoma, matematyka, prawnika, lekarza i ekonomisty, twórcy teorii heliocentrycznej i autora poświęconego jej dzieła „O obrotach sfer niebieskich”. Wiele miast, w których wybitny uczony spędził część życia, organizuje z tej okazji liczne wydarzenia i uroczystości. By uczcić 550. rocznicę urodzin astronoma, w naszej szkole zorganizowano konkurs na fryzurę Mikołaja Kopernika na miarę XXI wieku. Zmagania adeptek fryzjerstwa  przy konsoli poprzedziły eliminacje, polegające na przygotowaniu projektu stylizacji, oraz prezentacja multimedialna, która przybliżyła zebranym postać i dokonania znanego na całym świecie uczonego.

                                                                                                                          
Po burzliwych naradach jury w składzie: dyrektor ZST w Turku Wioletta Adamiak, kierownik kształcenia praktycznego Daniel Kusz, szefowa Studia Fryzjerskiego JM Justyna Mejsner oraz przebywający u nas, w ramach projektu „Job shadowing”,  nauczyciele zawodu Stredni Prumyslova Skola Elektrotechniky a Informatiky Ostrava: Pavlína Pavlová, Jiří Pohludka, Radek Nowak, Anna Golembievska, Vlasta Kubinova, wyłoniło zwycięzców:
 
1 miejsce – Klaudia Tokarska,

2 miejsce – Eliza Bruzda,

3 miejsce – Marta Jeżewska.

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę AMBRO Logistics. Na zakończenie  wszyscy uczestnicy konkursu wzięli udział w słodkim poczęstunku, w którym prym wiodły pierniczki wypieczone na tradycyjnej toruńskiej recepturze,  wykonane przez uczniów klas gastronomicznych pod okiem p. Marzeny Maćków.

Konkurs zorganizowały panie: Ewa Łączna, Dorota Biskup, Katarzyna Rosiak oraz Emilia Marucha i Anna Dzikowska.