W dniach 20 i 21 lutego 2023 r. klasy 3TI i 1TS  obejrzały w Muzeum Miasta Turku wystawę zatytułowaną  „Opowieści pewnej ulicy – 1956 dni w okupowanym Turku” oraz wystawę czasową pt. „Dawne zawody w miniaturze”. Ekspozycja „Dawne zawody w miniaturze”, która została przygotowana przez Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek w Warszawie, przedstawia 15 warsztatów rzemieślniczych i pracowni usługowych w miniaturze. Uczniowie oglądający wystawę mieli możliwość znaleźć odpowiedzi na pytania: Czym zajmowała się modystka? Z jakich narzędzi korzystał kowal? Czy garncarz tworzył wyłącznie garnki?

Wystawa pt. „Opowieści pewnej ulicy - 1956 dni w okupowanym Turku” powstała w oparciu o unikatowy zbiór około 4 tysięcy oryginalnych negatywów wykonanych  w czasie okupacji hitlerowskiej, w okresie od października 1941 do grudnia 1943 r. Zbiór pod nazwą „Archiwum Igły” jest jedynym w Polsce  tak obszernym zbiorem fotografii, ukazującym życie codzienne w okupowanym Turku i powiecie tureckim, wykonanych przez Niemców. Film, przygotowany w oparciu o zbiór negatywów „Archiwum Igły” przeniósł młodzież w okres II wojny światowej.

Lekcje poza murami szkolnymi były inną formą zajęć, z których uczniowie zapamiętają wiele zdjęć, opowieści nawiązujących do historii miasta, szkoły i rodziny.

Opiekunami młodzieży byli: Monika Stefanowska, Tomasz Szczap i Renata Jesiołowska.