Każdego roku miesięcznik „Perspektywy” ogłasza ranking najlepszych szkół średnich. Jego adresatami są uczniowie i ich rodzice, którzy wkrótce będą podejmować bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Zgodnie z przyjętymi przez kapitułę zasadami w ocenie techników uwzględnia się: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%). Tegoroczny ranking najlepszych szkół średnich Perspektywy 2023 dostarczył uczniom i nauczycielom ZST wiele powodów do radości i satysfakcji. Nasza szkoła zajęła 179. miejsce wśród najlepszych szkół w kraju i zdobyła tym samym SREBRNĄ TARCZĘ.

W rankingu wojewódzkim techników znaleźliśmy się na 16. miejscu wśród 100 szkół uwzględnionych w klasyfikacji. Powyższy wynik dowodzi, że umiemy pracować nawet w trudnych warunkach, wciąż doskonalimy się i walczymy o dobre wyniki i renomę naszej szkoły. Dyrektor szkoły,  p. Wioletta Adamiak, nie kryjąc dumy z osiągnięć ZST, składa gratulacje wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom.