W dniach od 8 do 10 listopada 2022 roku  44 uczniów  Zespołu Szkół Technicznych im. gen. prof. Sylwestra Kaliskiego w Turku uczestniczyło w wycieczce: Zakopane – Kraków, zorganizowanej w ramach projektu „Poznaj Polskę”.

W Zakopanem uczniowie odbyli spacer po Krupówkach i zwiedzili cmentarz na Pęksowym Brzyzku. Następnie, wraz z przewodnikiem,  rozpoczęli pieszą wędrówkę  Doliną Strążyską, podziwiając malowniczą Polanę Strążyską oraz wodospad u stóp Giewontu – Siklawicę. Kolejnym punktem wędrówki było przejście przez Czerwoną Przełęcz aż do Sarniej Skały na wysokości 1377 m n.p.m. Widoki przy słonecznej pogodzie były przepiękne. Młodzież zeszła Doliną Białego do Zakopanego, przy Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza.

Uczestnicy wycieczki odwiedzili również jedno z najpiękniejszych i najstarszych miast Polski – Kraków, stolicę województwa małopolskiego. Zwiedzili  Rynek Starego Miasta z Sukiennicami, Dom Długosza, Zamek Królewski na Wawelu i Muzeum Kościuszkowskie. Pełna energii młodzież weszła także na Kopiec Kościuszki, aby podziwiać panoramę miasta.

Wrażenia z wycieczki zachowają się w pamięci uczniów, a zrobione zdjęcia będą im przypominały o wspólnych chwilach z kolegami i koleżankami ze szkoły.

Opiekę nad młodzieżą sprawowali: p. Monika Stefanowska, p. Aldona Russek-Marczak, p. Renata Derdzińska i p. Tomasz Szczap.