Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) oraz ze środków specjalnej linii budżetowej Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych (Youth Employment Initiative – YEI), a także z budżetu państwa. Nasza szkoła od kilku lat jest beneficjentem programu i dzięki niemu w zagranicznych praktykach zawodowych wzięło udział już blisko 150 uczniów i nauczycieli. Ostatnią grupą praktykantów korzystających z programu PO WER w ramach projektu “Kontynuacja i rozwój” byli tegoroczni absolwenci Technikum w zawodzie technik logistyk.

Młodzież odbyła praktyki zawodowe w słonecznej Sewilli, stolicy Andaluzji w Hiszpanii, w dniach od 15 do 26 sierpnia 2022 r. Logistycy podjęli pracę w supermarketach spożywczych, sieci sklepów z odzieżą sportową oraz second handzie, z którego dochód wspiera cele charytatywne. W czasie wolnym od pracy zwiedzali malownicze miasto i jego zabytki, m.in. Plac Hiszpański, Reales Alcazares, Maestranzę, czyli arenę byków, Torre del Oro, czy Muzeum Sztuki Współczesnej na wyspie Cartuja. Podczas zorganizowanej wycieczki odwiedzili położony nad Oceanem Atlantyckim Kadyks, który jest najstarszym miastem w Hiszpanii. Tam spacerowali brzegiem oceanu, odwiedzili wieżę widokową Torre Tavira i ruiny teatru rzymskiego, który był drugim co do wielkości starożytnym teatrem na Półwyspie Iberyjskim. Podczas wyjazdu logistycy uczestniczyli także w zajęciach z j. hiszpańskiego z native speakerką. Wszyscy uczestnicy zgodnie potwierdzają, że praktyki zawodowe w Sewilli na zawsze pozostaną w ich pamięci.

Opiekę nad uczniami sprawowała Marta Piątkowska, nauczyciel j. angielskiego.

#euromind