W związku z podpisaną w 2015 roku umową o współpracy między ZST a firmą SUN GARDEN, w dniu 20 października po raz kolejny wręczone zostały stypendia przeznaczone dla uczniów wyróżniających się w nauce z klas mechatronicznych oraz automatyki przemysłowej. Tegoroczne stypendia (po 2000 złotych) trafiły do Kacpra Piąstki z klasy 2BM oraz Kacpra Pietrzaka z klasy 2hw. Wręczając  stypendystom okolicznościowe dyplomy – dyrektor firmy p. Witold Jarecki podkreślił, jak ważne dla rozwoju przedsiębiorstw jest kształcenie wysokiej klasy specjalistów, które zapewnia nasza szkoła.

W tym roku oprócz firmy Sun Garden, fundusz stypendialny wsparło kolejne przedsiębiorstwo reprezentujące branżę informatyczną - InfoBase, którego prezes - pan Waldemar Werbiński wręczył stypendium Miłoszowi Piekarskiemu z klasy 2TI.

Obaj przedstawiciele firm fundujących nagrody zapewnili stypendystów o woli wspierania ich w czasie całego etapu edukacji( odbywanie praktyk zawodowych) oraz angażu po ukończeniu szkoły.

Dyrektor ZST - pani Wioletta Adamiak, gratulując wyróżnionym, wyraziła nadzieję, że kolejne firmy będą zainteresowane wspieraniem uczniów także innych kierunków kształcenia. Pani Dyrektor podkreśliła także, iż taka formuła funduszu stypendialnego jest promocją kluczowych dla rozwoju lokalnego rynku pracy branż.