2 grudnia 2021 r.  Anna Misiak -  uczennica  klasy 4FZ Zespołu Szkół Technicznych w Turku, kształcąca się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, wraz z opiekunem Panią Marzeną Maćków, uczestniczyła w programie Dzień Dobry TVN emitowanym na żywo z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. Naszą uczennicę zaprosiła do programu organizatorka spotkania Pani Katarzyna Hryciuk - nauczycielka przedmiotów gastronomicznych w ZSEU w Żychlinie.  Program poświęcony był przygotowaniu, formowaniu oraz dekoracji świątecznych pierniczków. Podczas emisji widzowie całej Polski obserwowali piernikowe talenty naszej uczennicy oraz uczniów z Żychlina.

Anna Misiak - laureatka 3. miejsca w zeszłorocznej edycji Ogólnopolskiego konkursu „DEKOR-PIERNIK-ART” -  w każdym z czterech wejść na żywo opowiadała o swoim zamiłowaniu do pieczenia, przedstawiała recepturę ciasta piernikowego, etapy jego przygotowania, dekoracji oraz tradycję powstania. Zaprezentowała  również swoje piękne piernikowe dzieła dekorowane różnymi technikami. Dla Ani był to niewątpliwie dzień pełen emocji i niezapomnianych przeżyć.

W świąteczny nastrój wprowadziły widzów nie tylko piernikowe dekoracje, ale i występ uczniów z żychlińskiej szkoły, którzy wykonali piosenkę "Snowman”.

Link do programu: