W dniu 5 października 2021 r.  nawet piękna, jesienna pogoda zachęcała do wspólnego spędzenia czasu na łonie natury. Wspaniałą do tego okazją stały się terenowe zmagania paintballowe. Uczniowie klas I CM i II TI przekonali się, że paintball to umiejętność panowania nad stresem, współpracy w zespole, respektowania zasad fair play oraz przede wszystkim mnóstwo pozytywnej adrenaliny. Celem wycieczki była nie tylko integracja zespołu klasowego, ale również propagowanie zdrowej rywalizacji, promowanie i upowszechnianie sportu oraz aktywnego spędzania wolnego czasu. 

Już na miejscu przedstawiono uczniom regulamin i zasady bezpiecznej gry w paintball. Ubrani w kombinezony, maski ochronne do gry oraz  wyposażeni w markery i kulki wypełnione farbą uczestnicy byli gotowi do walki .  Jak się później okazało gra paintballowa dostarczyła ogromnych emocji  i niezapomnianych wrażeń.  Podczas nieplanowanego grzybobrania młodzież zapoznała   się z różnymi gatunkami grzybów i znalazła  niezwykłe okazy. Wycieczka zakończyła się  ogniskiem integracyjnym. Zadowoleni i zmęczeni uczestnicy wrócili do domów. Wspólna zabawa i rywalizacja okazały się wspaniałą atrakcją.

Opiekunami wycieczki były panie- Monika Stefanowska i Katarzyna Sylwestrzak.