Math Python in English - pod taką nazwą, już 21 października 2021 r., rusza w naszej szkole tegoroczna edycja wydarzenia Meet and Code. Umiejętność programowania, logicznego myślenia oraz znajomość języka angielskiego to w dzisiejszych czasach kluczowe kompetencje XXI w. Naszym celem jest zachęcenie uczniów do nauki programowania, matematyki i języka angielskiego. Realizując nasze wydarzenie będziemy wykorzystywać platformę MS Teams, oprogramowanie Visual Studio Code oraz język programowania Python. Nauczymy uczestników podstaw programowania w tym języku oraz rysowania dowolnych wykresów matematycznych przy wykorzystaniu bibliotek maptolib i math. W ramach naszej aktywności planujemy również escape-room dzięki któremu uczniowie utrwalą zdobytą wiedzę, a także przyswoją słownictwo w języku angielskim.

#meetandcode  #SAP4Good   #codeEU 

Link do wydarzenia

Autorka logo "Math Pyton in English": Kinga Ciesiołkiewicz - klasa 4 TG