W kwietniu w Zespole Szkół Technicznych odbyła się I edycja „Tygodnia  Kultury Niemieckiej – Die Woche der Deutschen Kultur”  . W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie zostali zaproszeni do udziału w trzech różnych konkursach z języka niemieckiego. Obchody zainaugurował  Dzień Piosenki Niemieckiej. Uczestnicy musieli  wykonać  zadania do wysłuchanego utworu. Kolejny etap zmagań wpisany został w Dzień Poezji Niemieckiej, podczas którego uczniowie zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze. Trzeci konkurs pozwolił młodzieży zrealizować  pasje nie tylko językowe, ale też plastyczno- komputerowe. Komiks po niemiecku zamknął  I edycję Tygodnia Kultury Niemieckiej.  Uczniowie  mogli opracować w aplikacji „Comica”  swój wolny dzień.

Laureaci trzech pierwszych miejsc  we wszystkich trzech konkursach otrzymali nagrody, które wręczyła  Dyrektor ZST - pani Wioletta Adamiak. Wyróżnionym pogratulowała również pani Justyna Ciecharowska - koordynator projektów edukacyjnych i językowych w Goethe Institut  w Warszawie.  Serdecznie gratulujemy.

W kategorii piosenka nagrodzeni zostali:
Aleksandra Gmachowska  z  kl. 2 HZp – I miejsce,
Katarzyna Kamińska  z kl. 3 CA – II miejsce,
Nikola Gożdzik z kl. 3 CA –III miejsce.

W kategorii - wiersz nagrody otrzymali:
Piotr Klimek z  kl. 3 LH – I miejsce,
Sandra Felisiak z  kl. 3 CA – II miejsce,
Katarzyna Kamińska  z kl. 3 CA – III miejsce.

Najciekawsze komiksy stworzyli:
Edyta Łukaszewska z  kl. 3 TL – I miejsce,
Cyprian Włodarczyk  z kl.  2 TMp – II miejsce,
Norbert  Jacaszek z  kl. 2 TMp – III miejsce. 

Serdeczne podziękowania kierujemy także do fundatorów tegorocznych nagród – Wydawnictwa PEARSON, Wydawnictwa KLETT oraz Leader School Turek. Mamy nadzieję, że Tydzień Kultury Niemieckiej stanie się coroczną imprezą kulturalną, która będzie popularyzowała język niemiecki również w aspekcie świata sztuki popularnej. Zapraszamy za rok…

Organizatorzy : Małgorzata Skrzydlewska, Lidia Rabczewska, Joanna Suleja