14 maja 2021r. klasa 3CA miała przyjemność uczestniczyć w wirtualnym spotkaniu z p. Waldemarem Banaszkiem i p. Dawidem Wójcickim z Krajowego Biura Eurodesk Polska na temat Europracy. Eurodesk to program Unii Europejskiej dla młodzieży, osób pracujących z młodzieżą i organizacji młodzieżowych, wspierany – finansowo i merytorycznie - przez Komisję Europejską, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa wyższego w ramach programu "Erasmus+". To również nieprzepastne źródło sprawdzonych i wiarygodnych informacji dla wszystkich, którzy myślą o zdobywaniu doświadczeń za granicą - studiując, pracując, czy działając społecznie, szukają źródeł finansowania i możliwości współpracy międzynarodowej.

Lekcja „Europraca” podejmuje tematykę związaną z zatrudnieniem w Unii Europejskiej. Pokazuje, na co należy zwrócić uwagę przed wyjazdem do pracy w UE, jak się przygotować, co zrobić, by uniknąć niebezpieczeństw pracując w  innym unijnym kraju. Uczniowie poznali internetowy proces poszukiwania sprawdzonych ofert za granicą, w grupach dyskutowali na temat zalet i wad pracy w krajach europejskich, pracując w różnych aplikacjach dzielili się wiadomościami i pomysłami.

Mamy nadzieję, że interaktywna, warsztatowa forma zajęć pozwoliła uczniom nie tylko zdobyć wiedzę o europracy, ale również poszerzyła ich horyzonty, skłoniła do przemyśleń i zachęciła do dalszego poszukiwania informacji.