W dniu 13 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole 81. rocznicę  Zbrodni Katyńskiej. Na przełomie kwietnia i maja 1940 r., decyzją najwyższych władz ZSRR, rozstrzelano ponad 21 tys. Polaków. Zamordowani zostali m.in. żołnierze Wojska Polskiego, Korpusu Ochrony Pogranicza, funkcjonariusze Policji Państwowej, urzędnicy, nauczyciele. Mord dokonany na Polakach przez lata był trzymany w tajemnicy przez władze radzieckie - ofiary pochowano w masowych grobach m.in. w Katyniu i Miednoje. O odkryciu tych grobów nazistowskie Niemcy poinformowały 13 kwietnia 1943 r.

Zbrodnia Katyńska jest dziś jawnie uznawana za ludobójstwo, zbrodnię wojenną i zbrodnię przeciwko ludzkości. Dopiero w 1990 r. Związek Radziecki oficjalnie potwierdził prawdziwość oskarżeń o popełnienie zbrodni. Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej jest świętem obchodzonym co roku 13 kwietnia. Sejm Rzeczpospolitej Polskiej uchwalił święto poprzez aklamację 14 listopada 2007 r.

Ofiarom Zbrodni Katyńskiej cześć oddała delegacja nauczycieli historii i opiekunów Samorządu Uczniowskiego: Maria Ptaszyńska, Barbara Ressel, Beata Moszczyńska, Renata Jesiołowska. Przy tablicy upamiętniającej postać por. Mariana Knychalskiego, mieszkańca Turku, który zginął zamordowany przez NKWD w Katyniu w 1940 r. złożono kwiaty oraz zapalono znicze.