Walentynki, coroczne święto zakochanych, dzień wyznawania miłości oraz obdarowywania się drobnymi upominkami. Dla bibliotek to również doskonała okazja do promocji czytelnictwa i rozbudzenia wśród innych miłości do książek. Dlatego też biblioteka szkolna ZST  przygotowała  dla swoich czytelników  dwie akcje. W dniu 12 lutego odbył się walentynkowy konkurs czytelniczy dla wszystkich  chętnych uczniów naszej szkoły. Konkurs odbywał się online na platformie Quizizz.

W konkursie trzeba było  wykazać się znajomością lektur szkolnych, poezji o tematyce miłosnej, cytatów, powiedzeń i zwrotów o tej samej tematyce. Uczniowie zmierzyli się z testem składającym się z 26  pytań, które miały charakter zamknięty lub otwarty. Należało w nich m.in. połączyć w pary bohaterów literackich, uzupełnić autora utworu lub słynnych cytatów o miłości, dokończyć powiedzenia oraz podać autora i tytuł cytowanego utworu.  W konkursie wzięło udział 26 uczniów. Uczestnicy reprezentowali wysoki poziom  i trudno było wyłonić zwycięzców w I etapie. Konieczna okazała się dogrywka.  Po podliczeniu wszystkich punktów, na I miejscu znalazła się  Oliwia Wasilewska z klasy 2TLp; II miejsce zajęła Justyna Kubiak z klasy 1CA, a III miejsce - ex aequo Weronika Dębowska z klasy 2LZ i Marcelina Szczecińska z klasy 2CA. Wyróżnienia otrzymały Ismena Derucka z klasy 2LZ i Donata Zegarska z klasy 2hsp.

Drugim zadaniem- niespodzianką był konkurs na napisanie wiersza o tematyce miłosnej. Uczniowie musieli wykazać się kreatywnością i stworzyć miłosny wiersz - wyznanie. Wśród utworów nadesłanych do biblioteki były  poważne, z życiowymi historiami w tle i lekkie, napisane z humorem. Na nagrodę zasłużyły wiersze autorstwa Nikoli Pietrzykowskiej (4TA )- I miejsce ;  Łukasza Bińka (4 EC) - II miejsce oraz Justyny Kubiak (1CA)  i Jakuba Kopytka (2TGp) – III miejsce ex aequo. Wyróżnienia otrzymały  Klaudia Witczak  (1RM); Weronika Kołodziejczyk (2TL), Weronika Dębowska (2LZ), Sandra Felisiak (3CA) , Katarzyna Kamińska (3CA) i Maja Pietrzak (1HZ).

Laureaci konkursów oprócz dyplomów otrzymają nagrody książkowe, osoby wyróżnione - dyplomy  i drobne upominki. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Akcje  walentynkowe przygotowali nauczyciele bibliotekarze : p. Ewelina Ignasiak i p. Anna Jakomulska.