Nowości książkowe w bibliotece szkolnej

Biblioteka szkolna ZST w Turku  w miesiącu październiku i listopada wzbogaciła się o ponad 150 nowych książek. To głównie nowości wydane w 2019 i 2020 roku. Nowości książkowe pojawiły się już na półkach. Gorąco polecamy powieści kryminalne  Harlana Cobena ( „Już mnie nie oszukasz” , „O krok za daleko”) ; Charlotte Link ( „Oszukana” , „Wielbiciel”); Tess  Gerritsen („ Śladem zbrodni” , „Telefon o północy”); mroczne thrillery autorów skandynawskich: Jo Nesbo, Camilli Lackberg.

Z polskich autorów polecamy książki Izabeli Janiszewskiej – „Wrzask” ,  Zygmunta Miłoszewskiego – „Kwestia ceny” oraz Roberta Małeckiego  („Wada” , „Zadra” ,” Żałobnica”).

Paniom i dziewczętom polecamy literaturę obyczajową i tutaj książki Agaty Przybyłek ( „Bez Ciebie” , „Historia naszych pożegnań” ,”Jeszcze raz” , „W promieniach szczęścia”) , Gabrieli Gargaś („ Dzień Kobiet” , „Zawsze będziemy razem”); Nataszy Sochy („Zamrożona”, „(Nie)młodość”) czy serię „Paleta marzeń”  Małgorzaty Falkowskiej , a z prozy zagranicznej autorkę Kristin Hannah i jej najsłynniejszą  powieść „Słowik” i inne  „Nocna droga”, „Wielka samotność”, „Odległe brzegi” , „Prawdziwe kolory” ; Guillaume Musso – („Potem” , „Papierowa dziewczyna”) oraz Jakuba Małeckiego („Nikt nie idzie”,  „Dygot”,  „Rdza”).

Na naszych półkach znajdą również coś dla siebie miłośnicy literatury fantasy. Polecamy „Dom wiedźm” i „Miasto snów” Adama Fabera ; ”Księżniczkę i fangirl” Ashley Poston  oraz „Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakubie Szeli” Radosława Raka za,  którą otrzymał nagrodę Literacką Nike 2020 r.

Dla fanów thrillerów psychologicznych mamy książki Wojciecha Chmielarza polskiego pisarza, cieszącego się ogromnym uznaniem czytelników, ale również recenzentów i jego powieści: „Żmijowisko” , „Rana” i „Wyrwa”.

W bibliotece znajdziemy również książki z kategorii rozwój osobisty, psychologia: („Jak przestać się bać ?” ; „Niepewność. Rozmowy o strachu i nadziei” ; „Jak wieść wspaniałe życie i cieszyć się każdym dniem ?” ;  „Jak myśleć o sobie dobrze? : o sztuce akceptacji i życiu bez lęku” ) oraz reportaże Katarzyny Boni – „Auroville. Miasto
z marzeń” oraz Joanny Gierak – Onoszko – „27 śmierci Toby ‘ego Obeda”.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki  szkolnej!!! Drodzy Uczniowie, kiedy tylko wrócicie do szkoły będziecie mogli wypożyczać zakupione nowości wydawnicze!

Mamy  nadzieję, że każdy znajdzie coś interesującego dla siebie i będzie mógł przenieść się w cudowny świat książek.

 

 

 

Współpraca