Polish English German

Święto biblioteki w ZST

Po raz kolejny na całym świecie październik obchodzony był jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto organizowane jest od 1999 roku,  a tegoroczne - pod hasłem „Wyobraź sobie”. Do obchodów święta przyłączyła się również nasza biblioteka szkolna, podejmując działania promujące bibliotekę i czytelnictwo. W ramach wydarzenia ogłoszono 2 konkursy. Pierwszy  - „ABC wiedzy o książce i bibliotece” dotyczył znajomości biblioteki, budowy książki i gatunków literackich. Uczniowie rozwiązywali ww. test za pomocą aplikacji edukacyjnej quizizz.com.

I miejsce w konkursie zajął Damian Fabiański z kl.1TLP,  II miejsce – Klaudia Janecka z kl.1TA, a III miejsce przypadło Kewinowi Błaszkowskiemu z kl.1TA. Wyróżnienia otrzymali Agata Majewska z kl. 1fp i Jakub Szczeciński z klasy 1m.

Drugi konkurs - pt. „Zaczytani są wśród nas” -  sprawdzał umiejętność fotografowania. Zadaniem uczestników było samodzielne wykonanie fotografii przedstawiającej osobę czytającą książkę w jakiejś ciekawej sytuacji. Jury w składzie: Ewelina Ignasiak, Anna Jakomulska i Leszek Nowakowski oceniło prace i przyznało nagrody.

I miejsce zajęła Katarzyna Kamińska z kl.2 CA; II miejsce przypadło Patrycji Wolniewicz z kl.2 TL, a III miejsce -  Katarzynie Stepnowskiej z kl.2 CA. Laureaci konkursów otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy, które wręczyła pani dyrektor Aneta Kurzawa.

W bibliotece można było obejrzeć także wystawę poświęconą twórczości Olgi Tokarczuk – laureatki Literackiej Nagrody Nobla.

Mamy nadzieję, że nasze działania zachęcą uczniów do czytania i do korzystania z zasobów szkolnej biblioteki.

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział, a nauczycielom za wsparcie w organizacji przedsięwzięcia.

Współpraca