Polish English German

Najlepsi w badmintonie drużynowym

Tegoroczna jesień rozpieszcza nas piękną pogodą, która sprzyja sportowej rywalizacji. W dniu 25 października 2019 r. w Zespole Szkół w Przykonie odbyły się powiatowe rozgrywki w Drużynowym Badmintonie Dziewcząt i Chłopców, w których uczestniczyli również uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Turku. W klasyfikacji końcowej nasza drużyna dziewcząt zdobyła I miejsce, uzyskując awans do rozgrywek na szczeblu rejonowym. Zwycięski zespół tworzyły: Paulina Wudarska (klasa 1kf), Paulina Gapsa (klasa 2 TT) oraz Oliwia Kuras (klasa 1 TH). Drużyna naszych chłopców - w składzie: Marcin Karbowy (klasa 2 TL), Mateusz Wudarski (klasa 2m) oraz Kacper Wudarski (1m) - również zajęła I miejsce.

Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:
a) dziewczęta:
- I miejsce - ZST Turek,
- II miejsce - LO Turek,
- III miejsce - ZSR Kaczki

b) chłopcy:
- I miejsce - ZST Turek,
- II miejsce - ZSR Kaczki
- III miejsce - LO Turek.

Drużynami opiekowały się: Teresa Górska i Urszula Mokrowiecka.

 

Współpraca