Polish English German

Przepisy prawa podatkowego nam już niestraszne...  

W dniu 18.10.2019 r. w auli Zespołu Szkół Technicznych w Turku odbyło się spotkanie z przedstawicielami Urzędu  Skarbowego: panią Donatą Błaszczyk oraz  panią Małgorzatą Przybył. Celem prezentacji było  zapoznanie uczniów  z najnowszymi zmianami w przepisach prawa podatkowego, które wchodzą w życie od dnia 1 listopada 2019 r. 

Jest to konsekwencją  przyjęcia przez rząd - w dniu  19 września 2017 roku - projektu nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług, dotyczącego   mechanizmu podzielonej płatności VAT, tzw. splitu payment. Propozycja ta  budzi jednak wiele wątpliwości wśród podatników. Przedsiębiorcy zadają sobie pytania: od kiedy będzie obowiązywał mechanizm podzielonej płatności, kogo będzie dotyczył i jakie spowoduje zmiany w kwestii rozliczania transakcji? Na te oraz  inne pytania starali się odpowiadać  pracownicy urzędu skarbowego,  poszerzając  w ten sposób naszą wiedzę z zakresu prawa podatkowego. Prelegentki  wyjaśniały nam , jakie korzyści płyną ze stosowania mechanizmu podzielonej płatności  oraz dlaczego  jest ona korzystna dla podatnika. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali ciekawego wykładu i zadawali  liczne pytania z zakresu omawianej tematyki.

Organizatorami spotkania byli nauczyciele przedmiotów ekonomicznych.

 

 

Współpraca