Polish English German

Spotkanie autorskie z Wojciechem Jagielskim

W dniu 23.10.2019 roku w Zespole Szkół Technicznych w Turku odbyło się spotkanie z Wojciechem Jagielskim– wybitnym dziennikarzem, korespondentem wojennym, reporterem, świadkiem najważniejszych wydarzeń politycznych na świecie w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Wojciech Jagielski zajmuje się problematyką Azji Środkowej i Południowej, Kaukazu oraz Afryki. Był obserwatorem konfliktów zbrojnych w Afganistanie, Czeczenii i Gruzji. Jest autorem książek: „Modlitwa o deszcz”, „Dobre miejsce do umierania” czy „Wszystkie wojny Lary” - nominowanych do wielu prestiżowych nagród, także zagranicznych.

Naszego gościa przywitała uczennica z klasy 3TA Aleksandra Naguszewska. Spotkanie poprowadził redaktor Michał Jarek, który zadawał pytania związane z pracą oraz rolą dziennikarza w dzisiejszym świecie. Uczniowie klas: 1TIp, 1TGp, 3TA oraz Liceum Ogólnokształcącego w Turku, okazali się równie ciekawi twórczości Pana Wojciecha, jak i jego reporterskiego życia.

Podczas spotkania wyjątkowy gość mówił o swoich książkach; opisanych w nich bohaterach,  wydarzeniach, których był uczestnikiem i obserwatorem. Mogliśmy usłyszeć o niebezpiecznych sytuacjach, w których autor znalazł się, zbierając materiały oraz o tym, jak radził sobie z powrotem do normalnej  rzeczywistości po trudnych podróżach.

Uczestnicy spotkania mieli również możliwość zakupienia książek autora oraz zdobycia autografu. To niecodzienne wydarzenie było niezwykle interesujące i inspirujące. Pan Wojciech urzekł nas swoją osobowością, wiedzą oraz tym, z jaką pasją opowiadał o swoim zawodzie.

Dziękujemy uczestnikom i ich opiekunom za przybycie i ciekawe pytania, na które nasz gość wyczerpująco odpowiadał.

Organizatorkami spotkania były: dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku - Urszula Szczęsna oraz nauczycielki bibliotekarki ZST - Ewelina Ignasiak i Anna Jakomulska.

 

 

Współpraca