Polish English German

Uczniowie ZST rozpoczęli nowy rok szkolny

"Nic nie może przecież wiecznie trwać" - nawet wakacje muszą się kiedyś skończyć. W poniedziałek,  2 września 2019 r. o godzinie 9.00 na boisku szkolnym ZST odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego. Zebranych gości oraz młodzież powitała p. wicedyrektor Ewa Górska, która szczególnie ciepłe słowa skierowała do przybyłych pierwszoklasistów. 

Wojewódzka inauguracja roku szkolnego miała miejsce w  I Liceum Ogólnokształcącym w Turku. Na uroczystość przybyli m.in.: wojewoda wielkopolski  Zbigniew Hofman, wielkopolski kurator oświaty Elżbieta Leszczyńska, wicekuratorzy oświaty  Aleksandra Kuź  i  Zbigniew Talaga, poseł Ryszard Bartosik, starosta turecki Dariusz Kałużny oraz dyrektorzy delegatur Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Organizatorzy inauguracji i zaproszeni goście podkreślili, iż nowy rok szkolny, to nowe wyzwanie, zwłaszcza z uwagi na podwójny rocznik, a także życzyli uczniom sukcesów w nauce.

W tym ważnym wydarzeniu miał udział również Zespół Szkół Technicznych w Turku. Zgromadzeni na uroczystości wyżej wymienieni goście odwiedzili naszą szkołę i obejrzeli szkolne pracownie i laboratoria wyposażone w sprzęt umożliwiający innowacyjne kształcenie młodzieży. Dzięki najnowocześniejszemu wyposażeniu pracowni  uczniowie ZST zdobywają specjalistyczną wiedzę techniczną i potrzebne kompetencje, dzięki którym stają się konkurencyjni na rynku pracy w branżach o największym potencjale rozwojowym.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Współpraca