Polish English German

Drzwi Otwarte 2019

Dzień Otwartych Drzwi na stałe wpisany został do kalendarza najważniejszych wiosennych imprez szkolnych. W tym roku odbył się nieco później, bo 29 maja. Jednak zgodnie z tradycją towarzyszyły mu obchody Dnia Patrona - generała Sylwestra Kaliskiego. Uczniowie gimnazjów oraz po raz pierwszy absolwenci klas ósmych i ich rodzice, mieli okazję zwiedzić pracownie i laboratoria szkoły, w których zaprezentowano liczne pokazy i eksperymenty naukowe. Goście mogli zapoznać się z wielokierunkowymi możliwościami kształcenia w Zespole Szkół Technicznych, aktualizowanymi obecnymi potrzebami rynku pracy.

Zwiedzający obejrzeli m.in. pracownie: elektryczną, informatyczne, teleinformatyczne, grafiki komputerowej, mechatroniczną, obrabiarek analogowych i cyfrowych, ekonomiczną, gastronomiczną, logistyczną, fryzjerską i przemysłu mody. Szczególne zainteresowanie wzbudziła nowo otwarta pracownia robotyki przemysłowej, imitująca prawdziwa linię produkcyjną.

Występy wokalne uczniów ZST- tworzących zespół Alteracja- udowodniły, że nie samą nauką młodzież żyje, a w naszej szkole można spełniać się także na niwie artystycznej.

Podobnie jak w latach ubiegłych, uatrakcyjnieniem były zajęcia szkolnego koła robotyki- Robotech oraz pokazy stylizacji fryzur, paznokci a także domowych zabiegów upiększających. Piękna pogoda zachęcała gości do kibicowania w różnorodnych zawodach sportowych, które odbywały się na szkolnym orliku.

Dzisiejsze święto szkoły miało także charytatywny charakter. Z inicjatywy absolwentów z klasy 4 TL: Cezarego Nizołęckiego, Klaudii Nowickiej i Nikoli Arent- podczas turnieju Zeta Cup  przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na leczenie Wiktora Bergandego cierpiącego na klątwę Ondyny. Kwota w wysokości 405,62 zł zasiliła zbiórkę publiczną.

Większość zwiedzających opuszczała mury naszej szkoły z przekonaniem, że wróci tu już po wakacjach.

 

Współpraca