Polish English German

Nie ma mocnych na drużyny ZST

Podwójnym zwycięstwem ZST w Turku zakończyły się Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w Drużynowych Biegach Przełajowych, które odbyły się 29 marca 2019 r. na stadionie we Władysławowie. W rywalizacji dziewcząt mistrzyniami powiatu zostały reprezentantki ZST Turek, drugie miejsce zajęła drużyna  ZSR CKP Kaczki Średnie, a trzecie miejsce przypadło zespołowi  LO Turek. Drużynę ZST reprezentowały: Agata Adamek, Małgorzata Denkowska, Wiktoria Kazimierska, Karolina Sawicka, Dagmara Skopińska i Wiktoria Wojtyra.

W kategorii chłopców zwyciężyła również drużyna ZST Turek, w składzie: Konrad Antczak, Wiktor Ciuśniak, Krystian Gruchot, Konrad Jańczak, Maciej Olczyk, Maciej Rosiak i Jakub Widełka, przed LO Turek i ZSR CKP Kaczki Średnie.

Oprócz rywalizacji drużynowej odbyła się także indywidualna, w której również wiedliśmy prym.

Wśród dziewcząt zwyciężyła Wiktoria Kazimierska (kl. 3 TS),a  III miejsce zajęła Karolina Sawicka (kl. 2 FZ). Wśród chłopców I miejsce zajął Jakub Widełka (kl. 1 ks),   II miejsce -  Maciej Olczyk (kl. 2 RT).

Obie nasze drużyny wywalczyły awans do finału województwa wielkopolskiego, który odbędzie się  5 kwietnia w Żerkowie.

Wszystkim naszym zawodniczkom i zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia.

Opiekunami młodzieży byli: p. Sławomir Lipiński i p. Agnieszka Łupina.

 

 

Współpraca