Polish English German

XXXII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Jednym z najważniejszych przedsięwzięć edukacyjnych, których celem jest inwestowanie w kapitał ludzki, stanowiący podstawowy czynnik rozwoju gospodarczego i postępu społecznego jest Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej organizowana przez  Polskie Towarzystwo Ekonomiczne z siedzibą w Warszawie. Honorowy patronat  nad tegoroczną edycją objął Prezes Narodowego Banku Polskiego prof. dr hab. Adam Glapiński. Hasło przewodnie bieżącej edycji brzmi „Gospodarka światowa – wolny handel czy protekcjonizm”.

13 listopada 2018 r. w szkołach ponadgimnazjalnych przeprowadzono eliminacje I stopnia, do których zostało zgłoszonych łącznie około 10 000 uczestników z 743 szkół z całej Polski. W Zespole Szkół Technicznych w Turku w tym etapie zmagali się następujący uczniowie klas ekonomicznych: Paulina Styś, Sylwia Pajor, Natalia Purcel, Patrycja Rosiak, Katarzyna Stepnowska, Katarzyna Kamińska i Tobiasz Młotkiewicz.

Paulina Styś i Sylwia Pajor zakwalifikowały się do drugiego etapu XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, który odbył się 11 stycznia 2019 r.  Zawody okręgowe miały charakter pisemny i składały się z trzech elementów:
- pytań testowych,
- zadania z analizy finansowej,
- pytania o charakterze ogólnym nawiązującym do myśli przewodniej XXXII OWE.

Zawody III stopnia (centralne) odbędą się 6 i 7 kwietnia 2019 r. w Serocku koło Warszawy.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunem uczennic biorących udział w II etapie olimpiady była Anita Herman-Szulc.

Współpraca