Polish English German

Pokaz mody ZST FASHION SHOW – RUNWAY TO SPACE

Tuż przed feriami zimowymi, w Zespole Szkół Technicznych w Turku, odbyła się czwarta już edycja pokazu mody ,,ZST FASHION SHOW”. W tegorocznej prezentacji wzięło udział liczne grono zaproszonych gości: naczelnik Wydziału Rozwoju i Edukacji Starostwa Powiatowego - Jacek Suszek, dyrektor PUP - Beata Bartczak, kierownik Biura  Cechu Rzemiosł Różnych- Marian Kiszewski, a także przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 1. Gościem honorowym Fashion Show byli uczniowie Łódzkiej Szkoły Mody, Kosmetologii i Fryzjerstwa ANAGRA wraz z opiekunami.

Pokaz mody otworzyła pani  Wioletta Adamiak – dyrektor ZST w Turku, zapraszając wszystkich do obejrzenia uczniowskich stylizacji utrzymanych w konwencji dość osobliwej, bo kosmicznej, stąd nazwa RUNWAY TO SPACE! Modelki zaprezentowały kreacje  zaprojektowane i uszyte przez uczniów kształcących się w zawodzie technik przemysłu mody. W tym roku szkolnymi kreatorami mody byli : Gabriela Marciniak, Weronika Olas, Julia Marciniak, Anna Staszak, Arleta Trzmielewska, Bożena Perlińska, Daria Łosińska, Seweryn Świerczyński, Natalia Adamska, Marcelina Skierska, Norbert Zagozda oraz Marlena Janiak.

Efekty swojej zawodowej kreatywności zaprezentowały także uczennice IV klasy technikum technologii odzieży, które brały już udział w ogólnopolskich konkursach związanych z modą, a co ważne odniosły w nich sukcesy. Na scenie pojawiły się modelki prezentujące stroje zaprojektowane przez Katarzynę Młodzieniak oraz Paulinę Polus. Kasia i jej kolekcja „Szare miraże” zdobyła wyróżnienie na XVII Ogólnopolskim Seminarium Studenckim TEXTIL 2017 „Young Fashion Design”, organizowanym przez Politechnikę Łódzką. Równorzędną nagrodę otrzymała Paulina za kolekcję „Bądź Glamour”.

Piątkowy pokaz uatrakcyjniły wokalne występy Alicji Żołądkiewicz i Natalii Górskiej oraz taniec nowoczesny w wykonaniu Joasi Nowak.

Warto podkreślić, że dopełnieniem przedstawionych stylizacji były fryzury oraz makijaż artystyczny wykonane  przez dziewczęta klas fryzjerskich z elementami kosmetologii. Aplauz widzów rozlegający się podczas imprezy najlepiej wyrażał uznanie dla kreatywności młodych projektantów, modelek oraz osób zaangażowanych w przygotowanie imprezy. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli profesjonalni prowadzący: Weronika Olas, Anna Staszak oraz Mikołaj Łagiewka  z klasy 3GO.

Organizatorami ,,ZST Fashion Show” byli nauczyciele: Emilia Marucha, Edyta Piotrowska, Agata Buchali, Małgorzata Robak – Pabiańska oraz Mariusz Kominiarczyk.

Współpraca