Polish English German

Podwójny awans ZST do Mistrzostw Rejonu w Tenisie Stołowym

Sukcesem zakończył się występ reprezentacji Zespołu Szkół Technicznych w Turku w finale Drużynowych Mistrzostw Powiatu w Tenisie Stołowym dla szkół ponadgimnazjalnych, który odbył się w październiku w naszej szkole. Drużyny ZST wywalczyły w nim awans do Mistrzostw Rejonu w Kłodawie. W rywalizacji szkół, w kategorii chłopców, zwyciężyli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych (I zespół), natomiast uczennice ZST, w swojej kategorii, zajęły II miejsce. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”.

Wyniki rywalizacji chłopców:
ZST Turek (II zespół) – I LO Turek - 1:3.
ZST Turek (I zespół) – ZSR CKP Kaczki Średnie - 3:1.
I LO Turek - ZSR CKP Kaczki Średnie - 3:0.
ZST Turek (I zespół) – ZST Turek (II zespół) - 3:0.
ZST Turek (II zespół) – ZSR CKP Kaczki Średnie - 3:1.
ZST Turek (I zespół) – I LO Turek - 3:2.

Klasyfikacja końcowa:
- I miejsce - ZST Turek (I zespół),
- II miejsce - LO Turek,
- III miejsce - ZST Turek (II zespół),
- IV - ZSR CKP Kaczki Średnie. 

Skład zwycięskiej drużyny ZST Turek (I zespół): Łukasz Mżywa, Mateusz Papierkowski, Norbert Rykowski.

Skład II zespołu ZST Turek: Tomasz Grubski, Krystian Gruchot, Cezary Nizołęcki.

Awans do mistrzostw rejonu uzyskały drużyny: ZST Turek i I LO Turek.

 

Wyniki rywalizacji dziewcząt:
I LO Turek – ZST Turek 3:1.

Klasyfikacja końcowa:
- I miejsce - I LO Turek,
- II miejsce - ZST Turek.

Skład drużyny ZST Turek: Paulina Hubert, Sandra Jagieła, Katarzyna Urbankiewicz.

Awans do mistrzostw rejonu uzyskały drużyny : ZST Turek i I LO Turek.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Mateusz Papierkowski z ZST. Wszystkim zawodnikom wicedyrektor ZST Andrzej Rossa złożył gratulacje, wręczył dyplomy i życzył  powodzenia w zawodach rejonowych. Opiekunami reprezentacji naszej szkoły byli Janusz Modrzejewski i Sławomir Lipiński.

Współpraca