Polish English German

Inauguracja obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości w Młodzianowie

Tegoroczna,  szósta już edycja plenerowej imprezy integracyjnej zorganizowanej przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Młodzianowie  miała wyjątkowy charakter. Tradycyjne Święto Pieczonego Ziemniaka połączono bowiem z obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Polska droga do wolności kojarzy się z żołnierskim mundurem, dlatego na pikniku nie mogło go zabraknąć. Wśród gości obecni byli: major Sylwin Donar - szef wydziału rekrutacji Wojskowej  Komendy Uzupełnień w Koninie, przedstawiciele Żandarmerii Wojskowej w Powidzu oraz Wojska Obrony Terytorialnej.

Przyszłych adeptów sztuki wojskowej reprezentowali uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół Technicznych w Turku, którzy z panią dyrektor Wiolettą Adamiak także uczestniczyli w rocznicowej imprezie. Młodzi judocy z ZST w Turku, trenowani przez Marka Kujawę, zaprezentowali widowiskowy pokaz walk z elementami akrobatyki.

Współpraca