Polish English German

III Powiatowy Piknik Innowacji i Techniki, czyli przy muzyce o… technice

Po raz kolejny Zespół Szkół Technicznych w Turku zaprezentował mieszkańcom powiatu tureckiego zdobycze współczesnej techniki. Okazją ku temu był III Powiatowy Piknik Innowacji i Techniki, który odbył się 9 czerwca 2018 r. w naszej szkole. Organizatorami imprezy byli: Starosta Turecki Mariusz Seńko, Dyrektor ZST Wioletta Adamiak oraz  Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół ZST w Turku. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem firmy Microsoft oraz Rady ds. Kompetencji Sektora IT.

Podczas pikniku entuzjaści nauki przenosili się w wirtualną rzeczywistość, dzięki wykorzystaniu technologii 3D - w tym okularów HoloLens oraz zgłębiali zasady działania  kamery inspekcyjnej badającej silnik samochodowy, elektrycznego długopisu piszącego prądem czy robota FANUC w aplikacji lizakowej. Młodzi technicy projektowali roboty miniSUMO, a także obserwowali pokazy możliwości zastosowania dronów i  pojazdów zdalnie sterowanych.

Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły przeprowadzili wiele eksperymentów oraz  warsztatów naukowych, podczas których przenieśli uczestników pikniku w świat elektroniki,  elektrotechniki, chemii, fizyki i innych dziedzin naukowych.

Pokazy sztuk walki,  ubrań,  zaprojektowanych przez nasze uczennice, a także naturalnych  metod otrzymywania olejków eterycznych  czy wytwarzania kosmetyków bez użycia konserwantów także  wzbudziły zaciekawienie zebranych.

Najmłodsi brali udział w grach i zabawach. Dla nich również zorganizowano warsztaty, w czasie których wykonywali niecodzienne doświadczenia i przyswajali w sposób przystępny i zrozumiały  wiedzę z zakresu nauk ścisłych.

Podczas imprezy uczniowie i absolwenci ZST zaprezentowali swoje zdolności artystyczne, wykonując najbardziej znane przeboje, a także wykazali się umiejętnościami kulinarnymi. Przygotowane  przez nich  rozmaite smakołyki, m.in.: babeczki, ciasteczka, rogaliki i owocowe szaszłyki rozeszły się błyskawicznie.

Atrakcją imprezy było również losowanie nagrody głównej - nowoczesnego drona wyposażonego w kamerę HD.

Organizatorzy III Powiatowego Pikniku Innowacji i Techniki składają serdeczne podziękowania firmom i instytucjom, które wsparły nasze przedsięwzięcie.

Współpraca