Polish English German

ZST: Powiatowa Olimpiada Informatyczna 2018

14 maja 2018 r. w Zespole Szkół Technicznych odbyła się kolejna już Powiatowa Olimpiada Informatyczna dla uczniów gimnazjum, w której uczestniczyli gimnazjaliści z powiatu tureckiego wraz z opiekunami. 

Olimpiadę rozpoczął pan Mariusz Seńko, starosta turecki, który zaprezentował nowoczesne technologie informatyczne będące przyszłością kształcenia w zawodach technicznych. Spotkanie było także okazją do omówienia nowych projektów kształcenia realizowanych w celu podnoszenia poziomu wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych. Następnie pani dyrektor Wioletta Adamiak życzyła przybyłym uczniom powodzenia w rozwiązywaniu zadań testowych.

Gimnazjaliści po raz pierwszy skorzystali z innowacyjnej metody rozwiązania zadań konkursowych. Wykorzystano rozwiązanie Forms Office firmy Microsoft które jest elementem oprogramowania Microsoft Office 365 umieszczonego w chmurze Microsoft. Zespół Szkół Technicznych aktywnie współpracuje z firmą Microsoft, jednym z profitów współpracy jest możliwość nauki i wykorzystania przez wszystkich uczniów i nauczycieli szkoły komercyjnego oprogramowania Microsoft za darmo.

Po zakończeniu testu wyniki zostały podliczone przez system automatycznie, a komisja zakwalifikowała osoby do następnego etapu. Po drugim etapie konkursowym wytypowano 3 osoby do podium:
- I miejsce - Patryk Kaczmarczyk (szkoła w Tuliszkowie),
- II miejsce - Eryk Klimek (szkoła w Malanowie),
- III miejsce - Łukasz Janicki (szkoła w Malanowie).

Za wysokie wyniki przyznano 5 wyróżnień: Adam Kozłowski (SP nr 5 w Turku), Piotr Klimek (SP nr 5 w Turku), Bartosz Witkowski (SP nr 1 w Turku), Jakub Brożek (SP nr 5 w Turku), Bartosz Michalski (szkoła  w Tuliszkowie).

Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody, którymi między innymi był tablet z klawiaturą i pamięcią zewnętrzną, dyski przenośne oraz wartościowe książki o tematyce informatycznej, których sponsorami były: firma InfoBase Systemy Informatyczne z Turku, Starostwo Powiatowe w Turku, Inea Zbigniew Trocha Komputer Lan, Wydawnictwo Helion. Wartość przyznanych nagród to ponad 2000 zł.

Nagrody zwycięzcom wręczyła pani dyrektor Wioletta Adamiak oraz przedstawiciele Firmy InfoBase. Wszyscy opiekunowie uczniów również otrzymali pisemne podziękowania za przygotowanie podopiecznych do olimpiady oraz aktywne uczestnictwo w pracach komisji.

Czas pomiędzy ogłoszeniem wyników a zakończeniem rozgrywki uczniowie wykorzystali na zwiedzenie nowych pracowni Zespołu Szkół Technicznych w Turku.

Powiatowa Olimpiada Informatyczna umożliwiła uczniom gimnazjum sprawdzenia wiadomości w duchu zdrowej rywalizacji. Międzyszkolne spotkania wpływają na podwyższenie poziomu kształcenia i wiedzy. Pozwalają na samodzielne i twórcze rozwiązywanie zadań i podejmowanie decyzji z zakresu szeroko rozumianego zastosowania informatyki, która rozwija się dynamicznie w każdej dziedzinie techniki.

Sprawdź online czy i Ty poradziłbyś sobie z testem konkursowym KLIKNIJ

Współpraca