Polish English German

Nowa pracownia obrabiarek oficjalnie otwarta

Zespół Szkół Technicznych w Turku zapewnia swoim uczniom korzystanie z nowoczesnych technologii. Potwierdzeniem tego jest nowo powstała pracownia obrabiarek konwencjonalnych przekazana  do użytku młodzieży podczas odbytej 14 marca 2018 r. w ZST konferencji pod  hasłem „Kompetencje przyszłości szansą dla rozwoju wschodniej Wielkopolski”. Inwestycja kosztowała blisko 850 tys. zł i została zrealizowana ze środków unijnych przyznanych przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego w ramach projektu “Nowoczesne technologie w kształceniu zawodowym elementem rozwoju gospodarczego obszaru funkcjonalnego powiatów tureckiego i kolskiego”.

Pracownia wyposażona jest w najnowocześniejsze frezarki i tokarki, które wykorzystywane są w branżach przemysłowych i technologicznych z istotnym potencjałem rozwojowym. Znajomość obsługi konwencjonalnych obrabiarek jest przydatna w każdym zawodzie związanym z mechaniką.

Dzięki najnowocześniejszemu wyposażeniu, dostarczonemu przez firmę ZDP TOP Poręba, uczniowie ZST będą mogli nabyć nowoczesne umiejętności , stać się pracownikami najnowszej generacji, poszukiwanymi na obecnym rynku pracy przez m.in. lokalnych przedsiębiorców.

Współpraca