Polish English German

Dzień WAT w ZST

O tym, co oferuje Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie i dlaczego warto się tam uczyć uczniowie naszej szkoły mogli dowiedzieli się w miniony wtorek - 27 lutego 2018. Cykl interesujących wykładów oraz przedstawiona oferta uczelni z całą pewnością może wpłynąć na wybór dalszego kierunku rozwoju. Przybyłych na spotkanie gości przywitała dyrektor szkoły Wioletta Adamiak. O tym w jakich kierunkach kształcić mogą się młodzi ludzie na uczelni w Warszawie oraz co owa placówka oferuje opowiedziała na wstępie prorektor ds. studenckich dr hab.inż. Marzena Tykarska. 

Przedstawiciele poszczególnych wydziałów z Wojskowej Akademii Technicznej zaprezentowali interesujące i dające pogląd na wiele niewyjaśnionych zjawisk wykłady.

Na zaproszenie turkowskiej placówki odpowiedzieli przedstawiciele czterech wydziałów: mechanicznego, elektroniki, logistyki i inżynierii lądowej i geodezji.

I tak uczniowie od mgr inż. Mariusza Radzimierskiego dowiedzieli się „Jak przeżyć wypadek drogowy”.  Temat „Jak być spokojnym o bliskich i mienie – czyli nowoczesne rozwiązania techniczne elektronicznych systemów zabezpieczeń” poruszył dr hab. inż. Adam Rosiński. O „Sprzęcie logistycznym na szczeblu pododdziału” opowiedział por mgr inż. Arkadiusz Jóźwiak, a o tym, „Dlaczego pociągi jadą po torach” dowiedzieliśmy się od kpt. mgr inż. Pawła Muzolf.

Należy nadmienić, że nasza szkoła współpracuje z uczelnią już od ponad 9 lat.

Źródło: iTurek.net / ZST

 

Współpraca